Acasa | Contact | Newsletter

 
Vezi Arhiva
Premii pentru şahişti - „Memorialul Revoluţiei din decembrie 1989”

Marţi, 24 decembrie 2013 12:16

În amintirea Revoluţiei din decembrie 1989, cei mai buni şahişti care s-au întrecut în turneul „Memorialul Revoluţiei din decembrie 1989”, au fost premiaţi luni, 23 decembrie a.c., la Centrul Administrativ al Sectorului 2.

Peste 170 de jucători din cinci ţări, respectiv, România, Italia, Republica Moldova, Serbia şi Ucraina, deopotrivă copii şi adulţi, iubitori ai sportului minţii, s-au întrecut timp de 9 zile în competiţiile desfăşurate pe categorii de vârstă, sub atenta supraveghere a arbitrilor desemnaţi de Federaţia Română de Şah.
La ceremonia de premiere organizată pentru şahişti de către primarul Neculai Onţanu, au participat concurenţii clasaţi pe primele locuri, care au primit diplome. Edilul sectorului 2 consideră că, prin încurajarea şi premierea sportivilor din toate domeniile, se pot descoperi noi talente care să realizeze sport de performanţă, se favorizează dezvoltarea personalităţii copiilor în planul integrării sociale, al iniţiativei, în spiritul competiţiilor şi al fair - playului.
Aflat la cea de-a XII-a ediţie, turneul a fost organizat de Primăria Sectorului 2 şi Sport Club Juventus Bucureşti.

Câştigătorii Celei de-a XII – a ediţie a Memorialului Revoluţiei din Decembrie 1989 au fost următorii:

Loc Nume, prenume Club

CLASAMENT GENERAL
1 Doncea Vladimir Acs de Şah Apa Nova Bucureşti
2 Tomici Ştefan Clubul Central de Şah Bucureşti
3 David Alexandru - Vasile Acs de Şah Apa Nova Bucureşti
4 Cârmaciu Lucian - Cătălin Cs Şah Club Galaţi
5 Georgescu Tiberiu - Marian Acs de Şah Apa Nova Bucureşti
6 Cosma Elena - Luminiţa Acs de Şah Apa Nova Bucureşti
7 Pit - Rada Mihail - Cosmin Sport Club Juventus Bucureşti
8 Luncasu Raul - Ionut Acs Pheonix Buzău
9 Levay Sorin Cs Apollo Satu Mare
10 Daianu Cristian - Clement Cs Otopeni
ELO < 2200
1 Martian Dragos - Daniel Cs Şah Club Galaţi
2 Andronescu Mădălin Acs Pheonix Buzău
3 Cirlan Ionut - Gheorghe Cs Spartac Bucureşti
ELO < 2000
1 Petrescu Cristian Cs Colosseum Giurgiu
2 Popescu Daniel - Vasilică Acs Pheonix Buzău
3 Andreescu Darie - Ioan Cs Universitatea Târgovişte
VETERANI
1 Bondoc Dan - Vladimir Cs Carpaţi Sinaia
2 Danet Nicolae Cs Spartac Bucureşti
3 Georgescu Gabriel - Ioan Acs de Sah “Apa Nova” Bucureşti
JUNIORI U 12
1 Dumitru Matei - Ioan Acs de Şah “Apa Nova” Bucureşti
2 Taga Ştefan CSM Ploieşti
3 Zlatea Cezar - Stelian Clubul Central de Sah Bucureşti
JUNIORI U 20
1 Stanciu Alexandru - Ovidiu Lps Satu Mare
FEMININ
1 Ilie Maria - Ruxandra Acs de Sah Apa Nova Bucureşti
PREMII BLITZ
Loc Nume, prenume Club
CLASAMENT GENERAL
1 Carmaciu Lucian - Cătălin Cs Şah Club Galaţi
2 Stanciu Alexandru - Ovidiu Lps Satu Mare
3 Doncea Vladimir Acs de „Şah Apa Nova” Bucureşti
4 Grecescu Gabriel - Andrei Cs Sinandrei Timiş
5 Vasile Claudiu - Daniel Cs Otopeni
TRAGERE LA SORŢI
1 Capata Ion ITALIA
2 Vlădescu Alin - Cristian Cs „Tinerii Maeştri’ Bucureşti
3 Petrescu Cristian Cs Colosseum Giurgiu
4 Ciobotaru Alexandru - Vlad Cs “Tinerii Maeştri” Bucureşti

 



 Stiri de ultima ora



Va multumim ca sunteti alaturi de noi!